Jak dopasować spódnicę do figury? 0

Spódnice odeszły nieco w cień sukienek. Tymczasem to właśnie one dają ogromne możliwości stylizacji — jedną spódnicę można łączyć z wieloma bluzkami, otrzymując wiele różnych outfitów. Spódnica w połączeniu z wysokimi szpilkami to także kwintesencja kobiecości. Jednak, aby dobrze się w niej czuć, warto wybrać fason odpowiedni do typu figury.

Figura gruszki

Panie o figurze gruszki mają wąskie ramiona, mały biust, szerokie biodra i masywniejsze uda. Najlepiej wyglądają w spódnicy o kroju litery A, wykonanej z grubego materiału luźno opływającego biodra. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się także spódnice trapezowe oraz tulipanowe. Najlepiej stawiać na proste wzory i jednolite kolory. Warto również wybierać modele z linią w pasie, co pomoże podkreślić talię. Panie o typie gruszki powinny unikać plisowanych spódnic, które dodadzą zbędnej szerokości. Ten typ figury nie wygląda korzystnie także w bardzo krótkich spódniczkach, które eksponują masywne uda. Najlepiej, aby spódnica kończyła się kilka centymetrów nad kolanami.

    

 

Figura klepsydry

Kobiety o figurze klepsydry charakteryzują się pełnym biustem, wąską talią oraz szerokimi biodrami. To sylwetka, do której najłatwiej dobrać odpowiednią spódnicę. Figura klepsydry będzie świetnie wyglądać w spódnicach ołówkowych, trapezowych, w kształcie litery A oraz modeli z wysokim stanem. Należy unikać jedynie zbyt obcisłych oraz bardzo luźnych, workowatych fasonów. Najlepiej, aby spódnica posiadała pasek lub szarfę, akcentującą wąską talię. Panie o figurze klepsydry mogą także pozwolić sobie na noszenie krótkich spódniczek, które świetnie wyeksponują ich zgrabne nogi.

    

 

Figura w kształcie jabłka

Panie o figurze jabłka mają pełny biust, szerokie biodra, większy brzuszek oraz słabo zarysowaną talię. Taka sylwetka najlepiej będzie wyglądać w rozkloszowanej spódniczce sięgającej za kolano. Można także zdecydować się na asymetryczne kroje, które odwrócą uwagę od niedoskonałości. Przy figurze w kształcie jabłka dobrze sprawdzą się także spódnice z odcięciem w talii oraz z wysokim stanem. Należy natomiast unikać spódnic ołówkowych oraz długości mini, które wyeksponują wszystkie mankamenty sylwetki.

   

 

Figura „odwrócony trójkąt”

Sylwetka ta charakteryzuje się pełnym biustem, słabo zarysowaną talią oraz wąskimi biodrami. W tym przypadku należy dążyć do optycznego zrównoważenia proporcji. Najlepiej więc sprawdzą się spódnice plisowane, które optycznie powiększą dolne partie ciała, zmniejszając dysproporcje. Dobrze sprawdzą się także modele z ciekawymi nadrukami, które przyciągną uwagę, odwracając ją jednocześnie od większej góry. Dobrym rozwiązaniem okaże się również założenie spódniczki o obniżonej talii, która optycznie wyszczupli górne partie. Należy natomiast unikać krojów bardzo dopasowanych.

    

 

Sylwetka kolumna

Figura o kształcie kolumny charakteryzuje się zbliżonymi wymiarami między biodrami, talią oraz biustem. Kolumna będzie dobrze wyglądać w spódnicach ołówkowych, tulipanowych, bombkach oraz spódnicach z koła. Ten typ sylwetki charakteryzuje się zwykle szczupłymi nogami, więc należy zachować ostrożność w przypadku spódnic w kształcie litery A, gdyż często w tym przypadku nogi wyglądają na zbyt chude.

  

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl